ÚVODNÍ SLOVO KE KATALOGU

 

Vážení spoluobčané,

vítejte na stránkách elektronického katalogu sociálních služeb ve Zlínském kraji. Katalog je určen široké veřejnosti, zejména potencionálním uživatelům sociálních služeb, rodinným příslušníkům, osobám blízkým, ale také může být přínosem pro odborné pracovníky na obcích, kraji či pro poskytovatele sociálních služeb. Především odborní pracovníci mohou katalog využít jako nástroj pro poskytnutí kvalitního základního sociálního poradenství potencionálním uživatelům služeb.

Hlavním cílem katalogu je nabídnout Vám nejvhodnější sociální službu nebo přehled sociálních služeb, které Vám pomohou reagovat a řešit konkrétní životní situaci či potřebu.

Vyhledávat sociální služby lze prostřednictvím tří základních možností, kterými jsou:

  • Životní situace
  • Aktuální témata (názvy určitých životních situací či potřeb, které jsou často zmiňovány)
  • Fulltextové vyhledávání (lze zadat přímo konkrétní slovo či slovní spojení)

Kromě těchto základních možností lze sociální služby vyhledat také pomocí záložky „Podrobné vyhledávání“. Zobrazený seznam služeb lze vždy zpřesnit a zúžit prostřednictvím nabízených filtrů.

Na stránkách katalogu můžete také získat další informace, přičemž podrobnější návod pro práci s katalogem naleznete v horní části obrazovky v záložce - "Jak pracovat s katalogem".

V případě, že nenaleznete požadované řešení Vašeho problému, můžete využít formulář „Napište nám“, prostřednictvím kterého Vás ochotně navedeme k požadované informaci.

Vážení spoluobčané, pevně věříme, že katalog bude přínosem a pomocníkem pro každého z Vás a pomůže při řešení složitých životních situací, které se před Vámi vyskytly.

 

 

 

Bc. Hana Ančincová

statutární náměstkyně hejtmana ZK pro životní prostředí a zemědělství, oblast sociálních věcí a neziskového sektoru